Okresní hospodářská komora Beclav

Seznam seminářů OHK Břeclav


Další ročník Podnikatelského setkání pořádá letos v prostorách hotelu IMOS - Port Restaurant Okresní hospodářská komora Břeclav. Letošní program odstartuje 28. března od 16:00 hodin zahájením Podnikatelského setkání OHK Břeclav. Následuje představení významných hostů, setkání podnikatelů se zástupci veřejné správy, politické reprezentace JMK a zástupci dalších organizací a degustace vín hotelu IMOS a Vinařství Volařík Mikulov s rautem. Těšíme se na Vaši účast.

Více informací >


Nejen zaměstnavatel či personalista řeší v praxi problémy související s kontrolami prováděnými ze strany inspektorátu práce. Cílem školení je seznámit zaměstnavatele, vedoucí zaměstnance, manažery HR a mistry s nástroji zákoníku práce a souvisejícími právními předpisy ve vztahu ke kontrolám, jak v souladu s právními předpisy reagovat na probíhající kontrolu.

Více informací >


Cílem je seznámit účastníky s problematikou fakturování a se změnami. Seminář je určen pro fakturanty, administrativní pracovníky, pracovníky skladového hospodaření, vedoucí pracovníky, podnikatele, účetní, sekretářky a asistentky.

Více informací >


kurz první pomoci

09. 04. 2019

Každý den se můžete dostat do situace, kdy budete muset rychle poskytnout první pomoc a zachránit život druhého člověka.

Více informací >


S manipulací se setkáváme téměř denně. Jedná se o situaci, kdy se nám někdo snaží podsunout názor, postoj či konkrétní rozhodnutí, aniž bychom si toho všimli. Manipulátor se nás snaží ovlivnit různými způsoby tak, abychom mu vyšli vstříc a vyhověli mu. Někdy probíhá manipulace zjevně, jindy zase skrytě. Je velmi možné, že sami občas nevědomě využíváme některé z manipulativních technik ve vztahu k našemu okolí. Na tomto kurzu budete seznámeni s některými typy manipulace v komunikaci a dozvíte se, jak na ni efektivně reagovat.

Více informací >


Kde škodí a kde nás podporují... Zrcadla mají svůj velký význam a mohou nám v obytném prostoru velmi pomoci, mohou znásobit a podpořit prosperitu jak doma, tak ve firmě. Nesprávné umístění a tvary zrcadel mohou naopak velmi uškodit. Zaměříme se na to, jak si pomocí zrcadel vytvoříme harmonické a prosperující prostředí doma i na pracovišti.

Více informací >


Pomluví vás bývalý zaměstnanec, naštvaný zákazník nebo konkurence. Stane se nehoda, uniknou vám data. Média to zajímá, volají, píší o vás. Internetem se šíří „zaručené“ zprávy bleskovou rychlostí. Že se vás to netýká? Problém pořešíte a vysvětlíte, až když se objeví? Chyba! Rozjetou krizi a hlavně „humbuk“ okolo už možná nezastavíte. Situaci je třeba uchopit správně, včas a komunikovat s médii aktivně. Nenechte se zaskočit! Připravte svou firmu, sebe i tým na možnost nenadálé události. Přijďte na workshop „Průšvih ve firmě? Zvládejte krizovou komunikaci na jedničku“.

Více informací >


Emoce nás provází na každém kroku a výraznou měrou ovlivňují kvalitu života osobního i pracovního. V případě, že jich umíme vhodně využít, mohou být skvělým ukazatelem směru, ulehčovat rozhodování a zefektivnit komunikaci.

Více informací >


Kdo podává ruku jako první? Host, ředitel nebo žena? Dáte vizitku, kterou dostanete, na stůl, do vizitkáře nebo do kapsy A do které? Čím začíná (nesprávně) většina emailů odeslaných napříč Českem? Vydejte se na cestu běžné obchodní schůzky, od přípravy, před komunikace a vhodné oděvy až po konkrétní kroky, ve kterých čas od času můžete cítit nejistotu. Projdeme společně přípravu na obchodní setkání v kanceláři nebo na neutrální půdě. Pokusím se odpovědět i na nevyřčené otázky a zkombinovat humor, mé zkušenosti z obchodní praxe a moderní etiketu do jednoho celku. Nosným tématem bude však úcta, zdvořilost, takt a galantnost.

Více informací >