Okresní hospodářská komora Beclav

Okresní hospodářská komora spolu s partnery připravuje již pátý ročník Břeclavského fortelu. Ten se uskuteční 7. listopadu 2019 mezi 8.30 – 17.00 hodinou v Domě školství v Břeclavi.

Břeclavský fortel je pořádán především pro žáky základních i středních škol a odborných učilišť, kteří již řeší své zapojení na trhu práce. V odpoledních hodinách je akce určena pro absolventy a širokou veřejnost, kteří se aktuálně zajímají o možnosti zaměstnání.

Pro nejvýznamnější průmyslové firmy je Břeclavský fortel již tradicí, kde mají možnost povzbudit zájem žáků o technické profese, poukázat na stálý nedostatek zájemců v těchto oborech a představit pracovní možnosti. Vystavovatelé mohou získat nové kontakty a vzájemně se podělit o cenné zkušenosti. Zájem o fortel roste i u nových firem. Snažíme se proto zvyšovat úroveň této akce například formou „zasedání u kulatého stolu“, které mělo v loňském roce premiéru. Sešli se zde zástupci podniků i škol a diskutovali o dalších možnostech spolupráce, například ve formě exkurzí, při kterých mohou žáci nahlédnout do samotného procesu výroby. Pro velký zájem chystáme v letošním roce rozšíření prostor výstavy a věříme, že se tento krok setká s pozitivními ohlasy.

Cílem je zajímavou formou přiblížit účastníkům především technické obory a pomoci jim v rozhodování při výběru toho nejvhodnějšího studijního oboru. Zároveň chceme studentům ukázat, že i v tomto regionu je mnoho možností uplatnění se na trhu práce. Doufáme, že letošním ročníkem navážeme na úspěšnost z předchozích let.


Fotogalerie z minulého ročníku zde.

Firmy se můžou přihlásit zde.Pokud Vás naše akce zaujala, zde je katalog firem, které se budou na Břeclavském fortelu prezentovat.
Stačí si vybrat logo firmy a budete přesměrován na webové stránky.